Thursday, 4 September 2014

BERLIN


Do Berlína jsme jeli krapet narychlo (Švédsko-den doma-Berlín). A to s celou rodinou. Dobře, ne úplně celou. To bychom se nevešli do jednoho auta. Ani toho obřího, co pan strýc vlastní. Vlastně v tom autě byli 'jenom' rodiče, bratranci (tři!), teta, strejda a my dvě. Cesta sice zahrnovala další otravné dlouhé sezení, ale Berlín za to opravdu stál!

Tři dny v Berlíně. Městě plném obdivuhodných památek, galerií, obchodů a ano, hlavně TURISTŮ. Tyhle prázdniny všichni jezdí do Berlína. Nezdá se vám to tak? Kdo nebyl v Berlíně, jako by nežil. Všichni to plánovali nekonečně dlouho a my tam jeli v podstatě náhodou. (Pochopte, musíme být alespoň trochu originální.)

Ubytování jsme měli sice na kraji města, ale v centru jsme byli za dvacet minut. Další skvělost byly ty grandiózní úžasně obrovské a obrovsky dobré snídaně, ze kterých nám praskala břicha, achich. A k ubytování a snídaním se váže jedna vážně výborná příhoda. První den jsme vyrazili na snídani bez kartiček na otevírání dveří od pokoje. ANO, opravdu v š e ch  k a r t i č e k. Ani jeden z nás tří si ji nevzal. Takže nezbývalo než jít se sklopenou hlavou a širokým úsměvem na recepci. Recepční si myslela, že si z ní děláme legraci asi. Chudák.
Koupili jsme si třídenní 'jízdenky', jezdili berlínským metrem, vlaky, double deckery... To metro je mimochodem až překvapivě přehledné. Jo a taky tam po večerech chodí opilí a 'UPOVÍDANÍ' Němci, kteří si navzájem vyhazují boty z okna jedoucího metra (Haha, jo. Vážně!) :D. Ale dost už o metru, koukněte se na pár fotek.P.S. Jinak počasí bylo taky dost eňo ňůňo.

P.P.S. Se fakt omlouváme, že nám to tak trvalo. Ale sejít se o prázdninách v Praze se všema notebookama a foťákama? Nemožné!


Berlínská zeď 


Umělecká (aneb nohy v metru).

Sisters

New Yooork! (Ok. Berlin.)

Rodina v parku

 #blackandwhite

květinstvo (+čmelák)

Káča už není v kazení fotek sama!

Berlínská televizní věž (PÁRATKO). Den vs. noc.

 #fromwhereistand

Kachny cirkusové (lat. kachnis cirkusis)

Kebab a hodobóžový bonbony (hašlerky v krásný krabičce)

Na jezeře v parku

ZOOM

*

Lidi jsou prasata (umělecká)

Braniborská brána/Galerie moderního umění, která byla zrovna zavřená, achjo.

Zde si povšimněte fotografie vlevo dole- C E N Z U R A

Berlínský památník

Když ležíte na zádech v parku. 

Alexanderplatz

Den první/den druhý

Doprava/okýnka v metru 

Kudy vedly naše cesty..:D

 
Sochy, sochy, sochy. (Tlustej panáček s beranem je nej!)

žlutometro a dlouhý čas
  
Details

Pan Párek/Seskok z mrakodrapu

Moderní architektura


2 comments:

  1. Hezké fotky! Taky jsem byla v Berlíně tenhle rok :DD

    ReplyDelete
  2. Nadherný fotky, já jsem v Berlíně nikdy nebyla. :)
    Zvu tě ke mně na giveaway

    ReplyDelete